دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی

خورخه دیاس (۲۹/۰۲/۱۹۳۰-۱۳/۰۳/۲۰۰۷) یکی از برجسته ترین نمایندگانِ تأترِ مدرنِ شیلی ست. نویسنده ای با قدرت خلاقه ای عظیم در حوزه ی تأتر و زبانی منحصر به فرد .

نمایشنامه ی مسواک نه تنها یکی از شاهکارهای دیاس است بلکه اثری ست که اجرای آن در ۱۹۶۱ نویسنده ی آن را به عنوان نمایشنامه نویسی صاحب سبک معرفی می کند.

فقدان توانایی برقراری ارتباط در ابتدایی ترین برخوردهای روزمره، هژمونیِ مطبوعات و رسانه در زندگی انسان ها، جستارِ عمیق برای مفهوم زندگی از بعد فلسفی آن و نقد روابط درون خانوادگی عناصری ست که در این اثر مورد مداقه ی هنری قرار می گیرد.

در پرده ای از این نمایشنامه می خوانیم :
می دونم برای چی این کار رو کردم . شما هم اگر مثل من یک غریبه رو توی خونه تون پیدا می کردید که ادعای مالکیت همه چی رو داره ، از پیژامه بگیر تا مسواک . همین کا رو می کردید . یک چیزی رو می دونید ؟ اون همه جا بود . روی میز صبحونه پیداش می کردم که داره نون تست های من رو می خوره . توی وان حمام وقتی می خواستم صورت بتراشم توی آینه پیداش می کردم که داره صورتش رو کرم می ماله یا ابروهاش رو برمی داره .

حتی حتی بعضی وقت ها شب ها که از خواب بلند می شدم درست بغل دستم توی تختخواب پیداش می کردم . اما آقایون خانوم ها .. من چه کسی رو کشتم ؟ زنی که توی آینه بود ؟ زنی که بعضی وقت ها توی رختخوابم پیداش می کردم و خیلی شبیه همون زنی بوده که پنج سال پیش باهاش ازدواج کردم ؟ زنی که توی وان حموم بوده ؟ زنی که با بند رادیو کشته شده ؟ زنی که الآن داشتم عاشقش می شدم ؟ یا شاید هم فقط اسپرانساد ! زنی که به آدرس پست مرکزی براش نامه نوشته بودم ؟ .. نمی دونم ..

برای دانلود کتاب نمایشنامه مسواک یا غرق شدگان در شهربازی ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : خورخه دیاس/پژمان رضایی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 443 کیلوبایت

رمز فایل : www.takbook.com
قالب وردپرس


پاسخ دهید

دیدگاه شما