دانلود کتاب طنز گزک

دانلود کتاب طنز گزک

دانلود کتاب طنز گزک

کتاب طنز گزک مجموعه داستان هایی است خنده دار که آن را تقدیم علاقمندان می کنیم .

در داستان ” گاوک آ مش سفر ” این کتاب آمده :
مش سفر داشت دیگه یواش یواش پا می گذاشت توی چند صدمین سال زندگی پربرکتش . حاصل عمر مش سفر یک گاو تنبل و خرفت و شکم چرون بود که دست برقضا یک چند پنجاه سالی پیرتر از اربابش یعنی مش سفر بودش .
مش سفر مرید گاوش شده بود . یک جورایی اشتراک توی کارشون وول می زد و ارباب و گاو ، آدم و حیوون ، مسئله اونا نبود .

آ مش سفر از اون مشتی های الکی نبود . رنج سفر و دور و درازی رو به خودش هموار کرده بود . و رفته بود به پابوس امام . حق العملکاری امامشم نقد و جیرنگی ، با یک صدی داده بود و مهر و امضای راست و حسینی رو گرفته بود .

رو همین حساب ، خیلی از مردم ده ، به مش سفر به چشم ریش سفید صاحب منصبی نگاه می کردن که از بخت بدش ریش نداشت . بعضیام فکر می کردن که مش سفر رمز و رازی رو از عالم مقدسات بلده .

آ مش سفر اولین نفر ده بود که طلبیده شد و رفت پابوس امام و به درجه مشتی شدن نائل شد و برگشت به ده . اولین و آخرین دست زرهی اونطرفا ف بود و موند آ مش سفر .

خلاصه آقا سفر ، اقا سفر رفت و مشتی سفر برگشت . از همون روزای اول دید که ؛ نه بابا مردم ده یک جورای دیگه ای تحویلش می گیرن و احترام خاصی پیدا کرده .

مثلا : مردم ده دستای مش سفر رو غرق بوسه می کردن که یعنی یک جوری با واسطه وصل امام غریب بشن و یک نیمچه صفایی پیدا بکنن . کفشاشو جفت کی کردن براش . عبا رو دوشش انداخته بودن…

برای دانلود کتاب طنز گزک ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : بهرام صنایعی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1 مگابایت

رمز فایل : www.takbook.com
قالب وردپرس


پاسخ دهید

دیدگاه شما