دانلود کتاب جامعه شناسی ارتباطات

دانلود کتاب جامعه شناسی ارتباطات

دانلود کتاب جامعه شناسی ارتباطات

پیش از هر چیز باید گفت که هدف از این نوشتار مطلقا نفی کل پدیده و نقد کل عمل نیست ؛ بدیهی است که تبلیغات هم همانند هر پدیده ی دیگری در حیات اجتماعی بشر خوب و بدش یا نفع و زیانش نسبی است !
باختصار باید بگوییم آن چه روشن است اینست که امروزه تبلیغات شرط تجارت قلمداد می شود و تجارت پایه اقتصاد و اقتصاد مایه ی توسعه و توسعه خواسته آشکار هر ملت و دولتی !
اگر چه تحقق هر کدام از این ها اصولا مطابق ارزش ها و اعتقادات بنیادینی که بر جامعه حاکم است هرگز بخودی خود هدف قلمداد نمی شود . اما حقیقت اینست که اغلب برخلاف همه تبلیغات و ادعاها ، واقعیات موجود در جامعه حکایت از چیزهای دیگری دارند !

روشن است که تبلیغات را به یقین بهر تبلیغاتچی فایدتی هست! رسانه ها هم که در انواع گوناگون خویش اصلی ترین و گاه تنهاترین ابزار تبلیغات می باشند . لاجرم میهمان دائمی این سفره ی گسترده هستند و عموما با بهره بردن از این فایدت ها رسالت خود را در زمینه های دیگری که به عهده گرفته اند پی می گیرند .

گاه برخی منحصرا از این راه به حیات پرنوسان خویش تداوم می بخشند . صدا و سیمای ما هم به عنوان یک رسانه از این قاعده مستثنی نبوده . حتی به حکم انحصاری که به هر حال از آن برخوردار است ، خود در رأس این فایدت بر آن قرار دارد و سود سرشاری هم از این منبع عایدش می شود . آنسانکه بر سر ثانیه ثانیه های تبلیغاتی که می کند هم حساب می رود !

در ادامه این بحث تبلیغات منتشره از صدا و سیما نیز بطور مستند مورد بحث و بررسی انتقادی قرار گرفته است.

برای دانلود کتاب جامعه شناسی ارتباطات _ نقدی بر تبلیغات صدا و سیما ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : حسین ق.شیران
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.5 مگابایت

رمز فایل : www.takbook.com
قالب وردپرس


پاسخ دهید

دیدگاه شما